Dzień Teatru 2017

23 maja zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły i ich rodziców na coroczny Dzień Teatru. Przygotowaliśmy trzy odsłony. Pierwsza na podstawie „Ziewnika” Doroty Gellner w adaptacji Oli Cichy, Magdy Jani i uczniów klasy I, 1a, 4b. Druga na podstawie wierszy ks. Jana Twardowskiego i Agnieszki Osieckiej wybranych przez Kacpra Kolasę z klasy F. Były one inspiracją do przedstawienia pt. „Nasze spotkania w parku”, które przygotowali uczniowie i nauczyciele klasy F.

Trzecia odsłona, to garażowe granie zespołu HaFa. Zespół przygotował swoją wersję piosenki Rag’Bone Man pt. „Human”.

Ten uroczysty dzień zakończył się projekcją krótkometrażowego filmu o zachowaniach „aspołecznych” klasy H. 😉

Dzień był pełen wzruszeń, uniesień i radości. 😀

12. wystawa prac plastycznych

10 maja 2017 r. w Pawilonie Józefa Czapskiego Muzeum Narodowego odbyła się, aż trudno w to uwierzyć, dwunasta wystawa prac plastycznych naszych uczniów – uczestników indywidualnych zajęć rewalidacyjno-wychowawczych i nauczania indywidualnego. W tym roku zaszczyciło nas swoją obecnością ośmiu artystów.

Jak co roku rozpoczęliśmy się od przywitania wszystkich artystów i gości, po czym nastąpiło wystąpienie dyrektora Pawła Szczawińskiego i pani Dominiki Treit – pełnomocnik dyrektora ds. zarządzania projektami. Po niesamowitym koncercie naszego zdolnego pracownika Artura i jego przyjaciół, którzy tworzą zespół Okno, nastąpiło rozdanie dyplomów i tradycyjne przecięcie wstęgi otwierającej wystawę.

Wszystkie prace, jak co roku, są niepowtarzalne, wykonane różnorodnymi technikami.

Wystawę można obejrzeć do 17 maja.