Boccia

 

Kilka lat temu odkryliśmy boccię – paraolimpijską dyscyplinę sportową bardzo prężnie rozwijającą się w Polsce, na świecie znaną od kilkudziesięciu lat. Boccia to wspaniały integracyjny sport, który łączy wszystkich grających – grać może w nią każdy i jest przystosowana jest dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Nasi uczniowie (młodzi ludzie ze znaczną niepełnosprawnością ruchową) oraz pracownicy, tworzą grupę sportową Boccia Kraków, działającą w ramach Fundacji „Szkoła bez Barier”.

Jesteśmy członkami Polskiej Federacji Bocci Niepełnosprawnych. Na co dzień trenujemy w szkole, a kilka razy w roku startujemy w turniejach eliminacyjnych Pucharu Polski. Naszym celem jest zakwalifikowanie się do turniej finałowego.

Aby osiągać coraz lepsze wyniki, oprócz treningu potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Bardzo chcielibyśmy kupić naszym zawodnikom nową rynnę – pochylnię, po której toczy się bila wypuszczona przez zawodnika. Można ją zobaczyć na poniższych filmach.

Jeśli możesz i chcesz pomóc nam zrealizować nasz cel, prosimy o kontakt na adres: boccia@zss11.krakow.pl.