Kiermasz świąteczny na Dygasińskiego

Słyszycie ten radosny hałas? To nasz doroczny kiermasz świąteczny! Zaczęło się nastrojowo i spokojnie od ślicznego koncertu, jaki przygotowali dla nas uczniowie zaprzyjaźnionej szkoły muzycznej. A kiedy artyści poszli na słodkości do okolicznościowej kawiarenki – wokół straganów zakręciły się tłumy kupujących! Przybyli rodzice uczniów oraz liczni przyjaciele naszej szkoły z Panią Marią Orkisz na czele. Nic dziwnego, bo oferta była wyśmienita: klasy prześcigały się w pomysłach na świąteczne cudeńka. Kiermasz wyzwolił kupieckie umiejętności u wielu! Jedni głośno zachęcali, inni się targowali, a inni – z błyskiem w oczach zliczali zarobione złotóweczki. Wierzymy, że wraz z pięknymi ozdobami do domów każdy wyniósł w sercu pokłady świątecznej radości!

II Integracyjny Turniej Bocci

Wspólnie w z Fundacją Szkoła bez Barier oraz przy nieocenionej pomocy Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie zorganizowaliśmy II Integracyjny Turniej Bocci Osób Niepełnosprawnych, w którym wzięło udział 30 zawodników indywidualnych i 15 drużyn. Pierwszy turniej, który odbył się przed rokiem, miał kameralny charakter, toteż teraz przyszedł czas na większy rozmach. Szczegółowa relacja z turnieju już wkrótce na Fb.

Święto Niepodległości na Dobczyckiej

Święto Niepodległości na Dygasińskiego

Jak co roku, nasi najmłodsi uczniowie, przygotowali przedstawienie z okazji Święta Niepodległości. Tym razem padło na „Legendę o hejnale mariackim”. Po przedstawieniu w całej szkole rozbrzmiały pieśni patriotyczne.